top of page

תעסוקה

צוות תעסוקה, רווחה וכלכלה מתכנס אחת לרבעון ופועל לקידום יישום החלטת הממשלה. הצוות פועל לאישור תוכניות לעידוד תעסוקה בעברית, מסלול הנדסאיות ותוספת לתוכנית אסדעאא (חבילת תוכניות המועברת בבתי ספר בדגש על העצמת נערות מוכוונות תעסוקה).

לאור אתגר העברית הבא לידי ביטוי גם בתחום התעסוקה, הצוות פועל רבות בניסיון לשפר את ההוראה המכוונת תעסוקה, יצירת סטנדרטיזציה ברמות לימודי העברית, שיפור חומרי הוראה בעברית, אישור ותיקוף חומרי לימוד ומבחני רמה. כמו כן, הצוות פועל לאישור מכללות נוספות להוראת העברית במזרח ירושלים, חיובם בחומרי הוראה לעברית, ועוד.

עבודת הצוות מלווה בלימוד האתגרים העולים מהשטח, חשיבה מתמדת על הבאת פתרונות יצירתיים אשר הולמים את האתגרים ופועלים לטיוב כלים המשפרים תהליכי עבודה בין השותפים הרבים בתחום.

צוות שיתוף ציבור הוא שותף פעיל בצוות התעסוקה ומעלה את הקשיים העולים מהשטח, הזוכים להתייחסות בעת גיבוש תוכניות העבודה השונות.

מרכז ריאן
מרכז ריאן
College Students

קורסי אנגלית

חיזוק ושיפור מיומנויות השפה האנגלית במטרה לשלב את דורשי התעסוקה בשוק עבודה חדשני הדורש ידע באנגלית

סדנאות ממוקדות

סדנאות כלליות בנושאים: איזון בין חיים אישיים ומקצועיים, עולם העבודה המשתנה, התמודדות עם בעיות בעבודה ושיקולים בקבלת החלטות, בחירת הכשרה מקצועית בהתאם לנטיות, כתיבת קורות חיים, הכנה לריאיון עבודה, שיטות לחיפוש עבודה וטיפים ללמידה מיטבית מרחוק

מפגשי חשיפה

מפגשי חשיפה לפרויקטים, לתוכניות ולמיזמים חדשים בשיתוף פעולה עם ארגונים שונים בעולם העסקי, הקהילתי והציבורי 

הסמכות

הכנת דורשי עבודה שלמדו מקצועות מסוימים הדורשים הסמכה לעבור את המבחנים ולהשתלב בשוק התעסוקה 

הכשרות מקצועיות

הכשרות מקצועיות המיועדות לדורשי עבודה לרכישת מקצוע עתידי המאפשר שילוב בתעסוקה איכותית 

קורסים ומועדונים בעברית

הקורסים מיועדים לנשים ולגברים דורשי תעסוקה במטרה לאפשר שילובם בשוק התעסוקה הישראלי. המועדנים מאפשרים לדורשי תעסוקה לדבר ולנהל שיח שוטף בעברית

קורסי מחשבים 

קורסים המאפשרים לדורשי עבודה פיתוח ורכישת מיומנויות טכנולוגיות החושפות אותם לעולם תעסוקה חדשני

הכנה לעולם העבודה 

קורסים להקניית מיומנויות וקישורים לשילוב בעולם התעסוקה, הכולל הדרכות לבניית קורות חיים והתמודדות בראיונות עבודה. כמו כן, ניתוח בהתאם לנטיות העבודה, התמודדות עם הצלחות ובניית חזון תעסוקתי 

הכנה למרכזי הערכה 

הכנת דורשי עבודה ממזרח ירושלים וחשיפתם לעולם התעסוקתי במגזר הציבורי, והכנתם לראיונות ולמרכזי הערכה

שירותי התעסוקה
שירותי התעסוקה

מטרת התכנית היא פיתוח מיומנויות ושילוב תובעי קצבת הבטחת הכנסה בעבודה מתאימה ולמנוע גלישה לאבטלה מתמשכת ותלות בקצבאות. זאת באמצעות טיפול איכותי ויעיל הניתן על ידי צוותים מקצועיים, מאמנים אישיים ומנחי סדנאות שהוכשרו לתת מענה לחסמים הייחודיים של הפרט ושל קבוצות באוכלוסייה. במסגרת התכנית מתקיימים אימונים אישיים וסדנאות קבוצתיות בהם דורשי עבודה מקבלים ארגז כלים שמכין אותם לשלב חיפוש העבודה, מקבלים הצעות למשרות מתאימות וכן ליווי אישי וקבוצתי בכל התהליך עד קליטה בעבודה ובמידת הצורך מיצוי זכויות.

אימונים אישיים תעסוקתיים

הכרה ואבחון זהות תעסוקתית של דו"ע, זיהוי חסמים, רמת מוטיבציה ומסוגלות להשתלב בעבודה. בניית חזון ותכנית אישית לפיתוח הקריירה של דורש העבודה. האימונים בעלי אופי משימתי והנעה לפעולה של דו"ע.

 

סדנאות קצרות טווח

 • סדנה לגיבוש זהות תעסוקתית - זהות תעסוקתית מגובשת מסייעת בהרחבת אפשרויות תעסוקה מתאימות ותורמת לפעולות השיווק העצמי בקורות חיים ובראיונות עבודה. במסגרת הסדנה: זיהוי צרכים פנימיים, ערכים ומוטיבציוניים ובחינת צרכים טכניים. מיפוי כישורים, מיומנויות וחוזקות אבחון גורמים .אישיותיים המשליכים על העניין וההנאה כמו נטיות תעסוקתיות. 

 • סדנה לכתיבת קורות חיים ומכתב מקדים - הקניית עקרונות הכתיבה והעריכה של קו"ח ומכתב מקדים תוך מקסום יעילותם כחלק מקמפיין שיווק עצמי.

 • סדנה לחיפוש ומציאת עבודה - הקניית עקרונות לחיפוש עבודה אפקטיבי, מניב תוצאות ומקטין תסכול מהתהליך. מתן דגש על חשיבות נטוורקינג בזמן חיפוש עבודה. כמו כן, הקניית עקרונות הכנת תכנית עבודה לחיפוש עבודה ממוקד ויעיל.

 • סדנה להכנה לראיון עבודה - הקניית עקרונות של הכנה לראיונות עבודה ודגשים למהלך הראיונות בין אם פרונטלי, טלפוני או בווידאו ו הכרות עם תהליכי מיון לעבודה בארגונים.

 • סדנה לניהול והתנהלות כלכלית - הקניית כלים לשיקוף וביצוע התנהלות כלכלית בהווה, על מנת לעשות תיקונים וליצור איזון תקציבי לאורך זמן. במסגרת הסדנה הכרות עם מושגי יסוד ועקרונות ניהול כלכלי נכון של משק בית. מתאים לדו"ע המעוניינים ללמוד והתחיל תהליך של הבראה כלכלית.

If%20you%20feel%20the%20desire%20to%20wr

סדנאות תהליכיות

 • סדנת קדם תהליך - הכנה לשלב חיפוש העבודה בדגש על תהליך אישי, הגברת מוטיבציה, זיהוי עוצמות, הגברת אמונה ביכולת ודימוי עצמי תעסוקתי.

 • צעדים לתעסוקה - הכנה לשלב חיפוש העבודה בדגש על תהליך אישי מיומנויות וכלים להשתלבות בעבודה.

 • חיפוש עבודה מונחה - סיוע וליווי בחיפוש עבודה בהדרכת מאמן תעסוקתי. 

כלים לשיפור מיומנויות

 • עברית תעסוקתית

 • סדנאות מחשבים ואוריינות דיגיטלית

 • הכשרות וקורסים מקצועיים

מנהל תעסוקה
מינהל תעסוקה - תוכניות לעידוד תעסוקה 
Interview

מכינות בעברית

המכינות מיועדות להנחלת השפה עבור אוכלוסיית מזרח ירושלים, כולל שלוש מגמות לאוכלוסייה הכללית ואקדמאים

הכשרות להנדסאיות

הקניית כלים לצורך השתלבות במגוון תפקידי מפתח. במהלך הלימודים הן רוכשות את הידע והיכולות הטכנולוגיות הדרושות כדי להתמודד עם תכנון, תפעול ותחזוקה של מערכות טכנולוגיות מורכבות

אסדאא

תוכנית דו-שנתית המיועדת לתלמידי תיכון, המקנה כלים והכוונה לעולם העבודה ולפיתוח קריירה

פיתוח הון אנושי
פיתוח הון אנושי

כתיבת תוכן וניהול מדיה חברתית

הוחלף לניהול ושיווק מדיה חברתית  

שיווק דיגיטלי

הכשרה לשיווק דיגיטלי ברשתות המדיה החברתית 

תכנון ופיתוח אפליקציות WEB/WINDOWS

הוחלף לקורס פיתוח מעשי FULL STACK 

קירור ומיזוג אוויר וחשמל מעשי

קורס של 1,260 שעות אקדמאיות להכשרה בקירור ומיזוג אוויר  

תחזוקת ותיקון מכשירי סלולאר וסמארטפונים

מנהל קמפיינים ממומנים (PPC)

הוחלף לקורס תמיכה תפעולית HELP DESK

מכינה ייעודית לעברית 

מכינה (232 שעות אקדמאיות) ייעודית להכשרות מקצועיות והכנת הסטודנטים לקורסים השונים

חשמלאי מוסמך

קורס של 1,260 שעות אקדמאיות להכשרה לחשמלאי מוסמך 

תחזוקת מבנים וחשמלאי מעשי 

שני קורסים של חשמל מעשי תלת-פאזי

ארנונה עסקית
ארנונה עסקית
Blurred Busines People
דוחות ביצוע
bottom of page